Bennekom speelt in op klimaatverandering door af te koppelen en te infiltreren
Extreme neerslag, straten die blank staan, het riool dat overstroomt.. dat zijn gevolgen van de klimaatverandering. Om schades te beperken, is een goed rioolstelsel belangrijk. Een andere oplossing is water op straat bufferen, of bovengronds infiltreren.
In Bennekom, gemeente Ede, maken ze zich klaar voor de toekomst. De Hamer levert hier grote hoeveelheden producten voor de herinrichting Bennekom Oost. Bij de Herinrichting van Bennekom Oost is gekozen voor een HWA-stelsel van
Permeobuizen van De Hamer. Dit rioolstelsel, dat naast het DWA-stelsel ligt, is speciaal aangelegd om regenwater te infiltreren in de ondergrond. In de gemeente Ede ligt al meer dan 25 kilometer Permeobuizen van De Hamer!
De gemeente heeft er ook voor gekozen om bovengronds te infiltreren, hiervoor verwerkt
Gebr. Remmits B.V. (die dit project realiseert) de
Aqua MensuraStone van De Hamer. Deze waterpasserende bestrating zorgt voor directe regenwaterinfiltratie.